Soofa Sign – e-papierowa miejska tablica informacyjna

wpis w: Technologia | 2

Jak donosi The Huffington Post, ponad 54% ludności świata żyje obecnie na terenach zurbanizowanych. W związku z tym, stolica stanu Massachusetts podejmuje kroki, aby zapewnić przyjazną dla mieszkańców dużych miast infrastrukturę, zdając sobie sprawę z tego, że rozwój miasta to nie tylko rozwój połączeń komunikacji miejskiej.

Usprawniając wszystkie aspekty usług miejskich, Boston idzie do przodu wprowadzając jedno z aktualnie najbardziej zaawansowanych usprawnień jakim jest Soofa Sign.
smart-eink-sign-by-soofa-and-visionectSoofa Sign używa technologii, aby informować mieszkańców miasta o bieżących wydarzeniach. Elegancko wykonany Znak posiada 32-calowy ekran wykorzystujący technologię elektronicznego papieru i jest zasilany przez technologię Visionect. Łączność przez 3G pozwala na bezproblemowe uaktualnianie informacji w czasie rzeczywistym. Aktualnie wyświetla on tweety burmistrza, jak i informacje o bieżących wydarzeniach w mieście. Informuje on również mieszkańców o zmianach w organizacji ruchu, jak i wyświetla reklamy firm działających na obszarze i obrzeżach miasta. Zaangażowanie mieszkańców pozwala władzom miasta na usprawnianie wynalazku i przekazywanie odpowiednich informacji.
soofa-sign-by-soofa-and-visionectUrządzenie ma bardzo niskie zapotrzebowanie na energię, którą dostarcza zainstalowana bateria słoneczna. Ekran jest podświetlany, co umożliwia czytanie zawartych informacji w nocy. Jest również bardzo łatwy w instalacji – inteligentny wyświetlacz potrzebuje tylko czterech śrub, aby umocować Znak w miejscu docelowym. Nie potrzebuje również dostępu do sieci energetycznej, ani podpięcia do jakichkolwiek innych urządzeń.

soofa-sign_front-and-backPierwszy taki znak został zainstalowany w Bostonie, a w najbliższym czasie zostanie zainstalowany w Cambridge i innych wybranych miastach Stanów Zjednoczonych. Pozostaje mieć tylko nadzieję, że wynalazek wkrótce wejdzie również na rynek europejski 🙂

Źródło: Visionect

2 Responses

  1. Avatar

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *