Usługa Send-to-PocketBook – kompletny poradnik

Send-to-PocketBook - poradnikSend-to-PocketBook jest doskonałym przykładem na to, jak producenci czytników działają w kierunku ułatwienia życia użytkownikom swoich urządzeń. Można śmiało stwierdzić, że Amazon doczekał się godnej konkurencji dla swojej podobnie działającej usługi.

Na czym to dokładnie polega?
To proste – kupujemy ebooka i automatycznie wysyłamy go na swój czytnik. Nie musimy przejmować się i nie tracimy czasu na samodzielne wysyłanie go na swoje urządzenie. Po dokonanych zakupach, ebook pojawi się na naszym czytniku już po paru sekundach.

Zrzuty ekranu jak i całość poradnika opierała się na czytniku PocketBook Touch Lux 3.

Przez wzgląd na swoje gabaryty, zdjęcia zostały przeskalowane, aby artykuł nabrał jakiegoś ludzkiego wyglądu. Bez problemu możemy powiększyć je po prostu w nie klikając.

1. Gdzie znajdę usługę Send-to-PocketBook?
2. Jak założyć konto w usłudze Send-to-PocketBook?
3. Jak wysyłać ebooki za pośrednictwem usługi Send-to-PocketBook?
4. Które polskie księgarnie wspierają usługę Send-to-PocketBook?

1. Gdzie znajdę funkcję Send-to-PocketBook?

Dostęp do usługi na czytniku jest możliwy na dwa sposoby:
– z menu Ustawień
– z listy aplikacji zainstalowanych na czytniku

1a. Wchodząc w ustawienia, dostrzeżemy sekcję Konto i synchronizacja:
Gdzie znajdę usługę Send-to-PocketBook 1

1b. Na liście dostępnych usług możemy znaleźć również interesującą nas Send-to-PocketBook:
Gdzie znajdę usługę Send-to-PocketBook 2

1c. Zostaniemy przeniesieni do ekranu z dwiema opcjami:
Gdzie znajdę usługę Send-to-PocketBook 3
W sekcji Informacje o usłudze znajdziemy podstawowe informacje na temat korzystania z usługi
Jeśli jesteśmy zalogowani na konto, nie ujrzymy tego ekranu, a od razu zostaniemy przeniesieni do katalogu z ebookami znajdującymi się w folderze docelowym usługi

2a. Na liście aplikacji możemy znaleźć skrót do usługi Send-to-PocketBook, po wybraniu której zostaniemy przeniesieni do ekranu, który widzieliśmy w punkcie 1c.
Gdzie znajdę usługę Send-to-PocketBook 4

2. Jak założyć konto w usłudze Send-to-PocketBook?

Dostęp do usługi Send-to-PocketBook możliwy jest tylko z poziomu czytnika. Zatem konto również możemy założyć właśnie korzystając z urządzenia. Pamiętajmy, że aby uzyskać połączenie i pomyślnie założyć konto, musimy mieć aktywne połączenie z siecią WiFi.

1. Po wybraniu widocznej w punkcie 1 1c. opcji Zaloguj, znajdziemy się na ekranie z formularzem rejestracji nowego konta i logowania na istniejące już konto. Jeśli konto już posiadamy, wybieramy opcję pod formularzem i wypełniamy dane, które podaliśmy przy rejestracji i zostaniemy zalogowani na swoje konto. Jeśli nie posiadamy jeszcze konta, wypełniamy pola z adresem e-mail i hasłem, którym będziemy posługiwać się do logowania:
Jak założyć konto w usłudze Send-to-PocketBook 1

2. Po zatwierdzeniu formularza, czytnik znajdzie się w trybie oczekiwania na aktywację założonego konta:
Jak założyć konto w usłudze Send-to-PocketBook 2

3. Przechodzimy na swoje konto e-mail, które podaliśmy przy rejestracji i otwieramy otrzymanego maila (może trafić do SPAMu). Wchodzimy w odnośnik podpisany jako Aktywacja:
Jak założyć konto w usłudze Send-to-PocketBook 3

4. Otworzy nam się witryna z informacjami dot. konta i urządzenia, dla którego konfigurujemy usługę. Możemy zweryfikować swój adres e-mail, numer seryjny urządzenia oraz wpisujemy adres, który będzie służył nam jako interfejs do wysyłania ebooków. W moim przypadku skonfigurowałem adres k.zemczak@pbsync.com. Część po małpie jest niezmienna, możemy zdefiniować tylko unikatowy login:
Jak założyć konto w usłudze Send-to-PocketBook 4

5. Zostaniemy przeniesieni do ekranu potwierdzającego założenie konta dla usługi Send-to-PocketBook, który również zawiera listę rozszerzeń akceptowanych przez czytnik:
Jak założyć konto w usłudze Send-to-PocketBook 5

6. Jeśli spojrzymy po aktywacji na swój czytnik, zobaczymy informację, że usługa dla naszego urządzenia została aktywowana:
Jak założyć konto w usłudze Send-to-PocketBook 6
Wybierając opcję ZMIEŃ przy sekcji Lokalizacja folderu, możemy zmienić miejsce docelowe, w którym lądować będą wysyłane ebooki. Domyślnie jest to folder SendToPb znajdujący się w pamięci wewnętrznej czytnika.

7. Wchodząc w usługę Send-to-PocketBook z poziomu Ustawień, dostrzeżemy teraz możliwość konfiguracji swojego konta. Możemy zalogować się na inne konto, pobrać oczekujące pliki, wybrać opcję automatycznego pobierania ebooków, jak i również zmienić lokalizację, do której ebooki powinny trafiać:
Jak założyć konto w usłudze Send-to-PocketBook 7

UWAGA!
Otrzymany adres mailowy @pbsync.com przypisany jest do konkretnego urządzenia. Oznacza to, że adres zawsze jest unikalny, dlatego w przypadku zmiany czytnika na inny model/egzemplarz, wykorzystanie tego samego adresu e-mail poskutkuje dodaniem sufiksu do adresu.
Przykład: Przypisując ponownie adres k.zemczak@pbsync.com na innym urządzeniu, adres e-mail ulegnie zmianie na k.zemczak1@pbsync.com. W przypadku kolejnego czytnika, pojawi się sufiks 2, itd.

3. Jak wysyłać ebooki za pośrednictwem usługi Send-to-PocketBook?

Wysyłka ebooków na urządzenie za pośrednictwem usługi Send-to-PocketBook jest bardzo prosta. Należy pamiętać, że jeśli wysłany ebook nie pojawi się w naszej bibliotece, należy skorzystać z opcji Synchronizacji.

1. Tworzymy maila, gdzie odbiorcą będzie adres naszego konta Send-to-PocketBook. Załączamy plik z ebookiem i po prostu wysyłamy:
Jak wysyłać ebooki za pośrednictwem usługi Send-to-PocketBook 1

2. Jeśli ebook nie pojawił się jeszcze w naszej bibliotece, możemy skorzystać z opcji Synchronizacji:
Jak wysyłać ebooki za pośrednictwem usługi Send-to-PocketBook 2

3. Z listy usług do synchronizacji wybieramy ikonę pobierania:
Jak wysyłać ebooki za pośrednictwem usługi Send-to-PocketBook 3

4a. W folderze z ebookami usługi Send-to-PocketBook, wysłana przez nas pozycja powinna pojawić się na liście…:
Jak wysyłać ebooki za pośrednictwem usługi Send-to-PocketBook 4

4b.…jak i na ekranie głównym czytnika w sekcji Pobranych książek:
Jak wysyłać ebooki za pośrednictwem usługi Send-to-PocketBook 5

4. Które polskie księgarnie wspierają usługę Send-to-PocketBook?

Na chwilę obecną istnieje dosłownie garstka polskich księgarni, która tę usługę wspiera.

ebookpoint.pl
Dostęp do konfiguracji po zalogowaniu na konto: Konto -> Edycja konta -> Adres e-mail Pocketbook
Mamy możliwość zdefiniowania adresu dla usługi Send-to-PocketBook oraz czy ebooki mają automatycznie zostać wysłane na nasz czytnik po zakupie ebooka.
Na stronie księgarni znajdziemy również sekcję pomocy, która pomoże nam skonfigurować konto pod wysyłkę przez usługę Send-to-PocketBook.
Usługa Send-to-PocketBook - ebookpoint.pl

Publio.pl
Dostęp do konfiguracji po zalogowaniu na konto: Moje konto -> Mój profil -> Zakładka Wysyłka plików
Możemy zdefiniować adres swoje konta dla usługi Send-to-PocketBook oraz wybrać format plików, które będą wysyłane na nasz czytnik.
Na stronie księgarni znajdziemy również sekcję pomocy, która pomoże nam skonfigurować konto pod wysyłkę przez usługę Send-to-PocketBook.
Usługa Send-to-PocketBook - Publio.pl

Woblink.com
Dostęp do konfiguracji po zalogowaniu na konto: Moje konto -> Mój profil -> Zakładka Wysyłka plików
Mamy możliwość konfiguracji adresu konta Send-to-PocketBook, adresu, z którego ebooki będą wysyłane, format oraz zdefiniować, czy ebooki mają zostać wysłane na czytnik zaraz po zakupie w księgarni.
Usługa Send-to-PocketBook - Woblink

20 Replies to “Usługa Send-to-PocketBook – kompletny poradnik”

 1. Cześć,
  bardzo ważną informacją, której niestety nie znalazłem w artykule, jest informacja o tym, że aby PB odbierał pliki z danego maila, musi zostać dodany do „Białej listy”.
  Po wysłaniu pierwszego maila z ebookiem na (nasznick)@pbsync.com na nasza skrzynkę pocztową, której użyliśmy do założenia konta Send-to-Pocketbook, przychodzi mail z prośbą o autoryzację i dodanie go do „Białej listy”. Bez dodania maila do białej listy ebooki, które wysyłamy nigdy do nas nie dotrą.

  Protip – maile od PB często lecą do spamu, również na Gmailu.

  1. Tomek- serdeczne dzięki za Twoje uwagi dotyczące „ białej listy” i wiadomości w Spamie- rozwiązałeś mój problem:) udało mi się pobrać zakupione książki.
   Pozdrawiam!

 2. Jak można dezaktywować usługę dla konkretnego czytnika i 'zwolnić’ adres mailowy. Chciałbym odsprzedać czytnik.

  1. Spróbuj napisać do supportu na fanpage’u PocketBooka.

   Z otrzymanych od nich informacji wynika, że kiedy nowy użytkownik przeprowadzi rejestrację nowego adresu, stary zostanie dezaktywowany automatycznie.

   Do przepięcia adresu na nowy czytnik (Twojego), będą potrzebowali od Ciebie numer seryjny czytnika i adres e-mail, o którym mowa.

 3. Czy hasło, które podaję przy rejestracji konta, to jest hasło do mojej posiadanej skrzynki e-mail ( czyli już posiadane ) czy nowe hasło do nowo tworzonego adresu xxxx@pbsync.com ? Jeśli to pierwsze – to po co firmie PB hasło do mojej skrzynki?!

  1. Absolutnie nie jest to hasło do skrzynki prywatnej 🙂
   Podczas rejestracji podajemy wyłącznie hasło, które posłuży nam do logowania na nowo utworzony adres @pbsync.com.

 4. Od trzech dni nie jestem w stanie ściągnąć e-bookow wysłanych na adres xx@pbsync.com, otrzymuję info: błąd synchronizacji: brak połączenia z serwerem. Spróbuj później. Niestety, później również nie działa – co mogę z tym zrobić (oczywiście wifi działa).

      1. U nas (dwa czytniki w domu) to samo. Powtarza się po każdej aktualizacji. Pomaga reset konta, czasami reset na serwerze, wykonywany przez serwis. Ostatnio znów to samo. Chyba mają jakiś problem z tymi aktualizacjami.

 5. Moja opóźniona reakcja wynika z tego, że czytnik był prezentem świątecznym.
  Wczoraj dokonałem aktywacji konta. Sprawy mają się troszkę inaczej niż piszesz Eryko.
  Nowy czytnik otrzymał adres z sufiksem 1 do istniejącego konta.
  Żeby nie było niedomówień: konto iksiński@pbsync.com na pierwszym czytniku
  po zalogowaniu się na nowym PB Touch Lux 3 otrzymało iksiński1@pbsync.com
  Zatem nie ma możliwości (chyba, że wpiszę dwóch odbiorców w mailu – jeszcze nie sprawdziłem tej opcji, ale brak powodów by nie zadziałała) przesłania pliku na dwa czytniki jednocześnie.
  Ponieważ są święta, a musiałem zmienić hasło – właścicielka nie pamiętała hasła do konta – ebooki nie dochodzą (w mailu od PB była informacja o 48 godzinnym okresie aktywacji konta). Konta na obydwu czytnikach są zaktualizowane o nowe hasło. Można pobierać pliki, ale na razie nie są dostarczane na czytniki.

  Reasumując: PocketBook wiąże hasło z kontem, na które wysyła maile o aktywacji/zmianie hasła.
  I hasło to jest identyczne dla każdego nowego czytnika.
  Nowy czytnik dostaje otrzymuje konto z sufiksem 1,2… itd.

  Po świętach sprawdzę czy ebooki są dostarczane na czytniki i napiszę o rezultacie.

  1. Zawarłem już taką informację. Rzeczywiście wygląda to w taki sposób, że jeden adres @pbsync.com przypisany jest do konkretnego modelu czytnika. W przypadku wykorzystania tego samego adresu na innym czytniku PB, adres otrzymuje sufiks (unikalny adres dla każdego egzemplarza).

 6. Planuję zakup drugiego czytnika.
  Czy dobrze rozumiem, że logując się na istniejące konto na drugim czytniku, będę mógł odbierać ebooki na obydwu urządzeniach jednocześnie?

  1. Super artykuł, bardzo pomocny. Fajna ta funkcja w PocketBooku. Odpowiadając na pytanie grzegorzp to tak dobrze rozumiesz. Jak masz dwa czytniki możesz się zalogować na nich na jedno konto Send-to-PocketBook. Potem jak przesyłasz ebooka z emaila to jednocześnie przychodzi Ci na dwa czytniki 🙂

   1. Potwierdzam, po świętach ebooki dotarły na czytniki.
    Tak jak pisałem wcześniej, do każdego czytnika przypisany jest unikalny adres w domenie pbsync.com
    Ten drugi otrzymał przyrostek 1.
    Ebooki wysłane na obydwa czytniki jednym mailem są dostarczane również.
    pozdrawiam Was i życzę w nadchodzącym roku jak najwięcej ciekawych książek na Waszych czytnikach.

    1. Przyznam szczerze, że nie miałem o tym pojęcia. Wielkie dzięki za informację! Bardzo istotna kwestia.

     Tobie również życzę wszystkiego co najlepsze w Nowym Roku!

Zostaw komentarz