Menu Zamknij

Amazon rezygnuje z rozwoju aplikacji Amazon Underground

Amazon postanowił zrezygnować z rozwoju plikacji Amazon Underground. Całkowite wycofanie z rynku ma mieć miejsce do 2019 roku.

Eksperyment w postaci Amazon Underground uruchomiono w sierpniu 2015 roku. Aplikacja miała na celu udostępnianie bezpłatnych aplikacji i gier, które na co dzień użytkownicy mogli wyłącznie kupić. Płacono wówczas developerom za czas, który użytkownicy spędzali na korzystaniu z ich aplikacji. Oczywiście Amazon nie był stratny, zastępując w aplikacjach dokonywanie zakupów płatnymi reklamami.
Aplikacja Amazon Underground

Wsparcie dla aplikacji Underground ulegnie zaprzestaniu wraz z końcem 2019 roku. Do tego czasu, użytkownicy tabletów Fire nadal będą mieli dostęp zarówno do zainstalowanych aplikacji, jak i jeszcze do samego Amazon Underground. Dostęp z pozostałych urządzeń zostanie wycofane w tym roku, niemniej jednak dotyczy to tylko dostępu do aplikacji Underground. Oznacza to, że zakup… pobrane aplikacje nadal pozostaną w naszym posiadaniu.

Developerzy nadal będą otrzymywać należność za korzystanie z ich aplikacji. Mogą nawet publikować aktualizacje istniejących już pozycji, niemniej jednak po 31 maja, ich nowe przedsięwzięcia nie będą do kończącego się projektu już akceptowane.

Aplikacja Amazon AppStore nie odczuje zamknięcia projektu i nadal będzie działać tak jak dotychczas. Gdy ruszono z Undergroundem, wstrzymano jednocześnie program „Free App of the Day”, w którym codziennie oferowano inną, bezpłatną aplikację. Być może doczekamy się jego powrotu.

Źródło: AFTVnews

Leave a Reply

%d bloggers like this: