Menu Zamknij

Ebookpoint uruchomił funkcję wysyłania książek na Google Drive

Ebookpoint - Google Drive
Oficjalna grafika Ebookpoint

Księgarnia Ebookpoint stara się ułatwiać życie swoim Klientom, automatyzując ręczną wysyłkę plików z książkami do różnych miejsc – czy to na czytnik, czy tworząc kopię zapasową w chmurze. Dla przypomnienia, księgarnia umożliwia już bezpośrednią wysyłkę zakupionych tytułów na czytniki Kindle, PocketBook, a także do chmury Dropbox. W tym tygodniu wprowadzona została kolejna funkcja wysyłki zakupionych książek, tym razem na Google Drive.

Wydaje mi się, że pomysł jest trafiony. Sam korzystam z Dropboxa dość rzadko, a najczęściej kopiuję swoje ebooki do Google Drive, z racji łatwiejszej dostępności i prostego mechanizmu przeszukiwania Dysku Google. Ze zintegrowanych chmur na czytniku, rzadko korzystałem z przestarzałej, Onyx’owej Midiapolis, czy wszędobylskiego Dropboxa w celach pobierania ebooków. Zazwyczaj korzystałem z nich wyłącznie do trzymania kopii zapasowych, jednak o zarządzaniu Midiapolis wspominać nie będę (już powoli wypieram to z pamięci), a na Dropbox już dawno skończyło mi się miejsce 😉 Dlatego osobiście bardzo się cieszę z tej możliwości i liczę na to, że inne księgarnie pójdą w ślady Ebookpoint.

Jak skonfigurować wysyłkę plików na Google Drive w księgarni Ebookpoint?

 1. Logujemy się na swoje konto Ebookpoint
 2. Przechodzimy do zakładki Twoje konto
 3. Z lewego panelu nawigacyjnego, wybieramy opcję Edytuj konto, która rozwinie listę zarządzania kontem
 4. Wybieramy opcję Google Drive
 5. Zostaniemy przeniesieni do sekcji zarządzania kontami wysyłki.
 6. Naciskamy przycisk Autoryzuj.
 7. Kolejnym krokiem będzie zezwolenie aplikacji ebookpoint.pl na wyświetlanie i zarządzanie plikami na Dysku Google. Klikamy Zezwól.
 8. Voila! Konto zostało skonfigurowane!

Jak zarządzać plikami przesyłanymi na Dysk Google?

 1. Powtarzamy kroki 2-4 z poprzedniej sekcji
 2. Wybieramy interesujące nas formaty, które na Dysk Google powinny trafiać. Dostępne mamy pliki:
  1. PDF
  2. MOBI
  3. EPUB
 3. Możemy również pozwolić systemowi zakupowemu automatyczną wysyłkę tych plików bezpośrednio po zakupie. Jeśli chcemy zmienić konto, możemy usunąć autoryzację dla obecnego konta i autoryzować właściwe korzystając z opcji Usuń autoryzację. W tym kroku miałem małą zagwozdkę – nigdzie nie znalazłem przycisku Zapisz zmiany 🙂 Otóż nie jest on konieczny – zmiany są wprowadzane i zapisywane automatycznie, zaraz po wybraniu odpowiednich pól.
 4. Pamiętajmy, że po zakupie pliki będą nadal zapisywane w Bibliotece naszego konta. Po właściwej konfiguracji i autoryzacji konta Google, w bibliotece pojawi nam się dodatkowa opcja w przypadku pobierania istniejących tam tytułów. Za jej pomocą, możemy ręcznie wysłać książki na Google Drive.

A jak Wy zapatrujecie się na ten pomysł? Robicie kopie zapasowe na Dysku Google?

Czy będziesz korzystać z wysyłki na Google Drive w Ebookpoint.pl?

View Results

Loading ... Loading ...

Leave a Reply

%d bloggers like this: