Menu Zamknij

inkBook Prime HD – wyższa rozdzielczość i regulacja barwy doświetlenia

InkBook Prime HD - reddot award 2017

Bez wątpienia inkBook Prime to najlepiej funkcjonujący czytnik wrocławskiego producenta ArtaTech. Nic zatem dziwnego, że to właśnie jego postanowili nieco odświeżyć, udoskonalając kilka aspektów pierwowzoru. Czego możemy się spodziewać po InkBook Prime HD?

Następca został wyposażony również w dotykowy wyświetlacz o przekątnej sześciu cali. Niemniej jednak tym razem zastosowana została technologia E Ink Carta HD, co skutkuje osiągnięciem przez wyświetlacz rozdzielczości 1448 x 1072 (300 dpi). Dla porównania, pierwowzór osiągał rozdzielczość zaledwie 1024 x 768 (212 dpi). Dzięki temu, wyświetlana treść zyska na jakości i będzie jeszcze ostrzejsza.

Kolejnym udogodnieniem zastosowanym w InkBook Prime HD, to coraz powszechniejsza w nowych czytnikach regulacja barwy doświetlenia. Intryguje mnie efekt, bo w przeciwieństwie do funkcji SMARTlight stosowanej w PocketBookach, pod obudową ekranu zastosowano LEDowe oświetlenie w kolorach niebieskim i białym, a nie pomarańczowym.

Również wnętrze uległo niewielkiej zmianie. Procesor uzupełniono o dwa dodatkowe rdzenie, pracując na procesorze Quad-Core Cortex A9 (1.6 GHz).  Cała reszta pozostaje bez zmian. W kwestii pamięci, wciąż mowa o 512MB RAM i 8GB pamięci wewnętrznej, do rozszerzenia przy zastosowaniu karty microSD. Wymiary i waga czytnika również pozostaje identyczna, a całość wciąż opiera się na Android 4.2.2.

Więcej na temat modelu inkBOOK Prime możecie przeczytać w tym artykule.

inkBOOK Prime HD pojawił się w sklepach we wrześniu bieżącego roku. Sugerowana cena to 599 zł.

 

Ekran: E Ink Carta, 6 cali, dotykowy

Rozdzielczość: 300 ppi (1404 x 1072 px)

Wymiary: 159 x 114 x 9 mm

Waga: 168 g

Pamięć wewnętrzna 8 GB, RAM: 512 MB

Bateria: 2000 mAh 3.7V Li-polymer

Procesor: Quad-core ARM Cortex – A9, max 1.6 GHz

Kolor obudowy: Czarny

Złącza: microUSB, microSD

Wi- Fi: Tak

Bluetooth: Tak

Doświetlenie ekranu:  Tak, regulowane natężenie i barwa

Wspierane formaty:  epub, pdf, mobi, txt, fb2, html, rtf

Dodatkowe funkcje: Zakładki, notatki, możliwość instalowania aplikacji możliwość zmiany wyglądu tekstu, przyciski.

Okres gwarancji: 24 miesiące

 

3 Komentarze

  1. Magdalena

    Mam ten czytnik i bardzo polecam. Jak za tę cene super sprzęt – mam już od jakiegoś czasu i przez ten czas żadnych usterek, używa się go bardzo fajnie . Regulowane natężenie i barwa naświetlenia sprawia że się go bardzo wygodnie używa, w dodatku jest lekki i super leży w dłoni. Nie zamieniłabym go raczej na żaden inny i moge z czystym sercem polecić

Leave a Reply

%d bloggers like this: