Międzynarodowy Tydzień Książki Elektronicznej – święto e-czytających

Tydzień e-książki - zaproszeniePierwsza dekada marca, to okres,  w którym przypada bardzo nietypowe i mało znane święto – Międzynarodowy Tydzień Książki Elektronicznej. W tym roku ponownie wiele bibliotek i instytucji propagujących czytanie przyłączy się do akcji na rzecz e-czytelnictwa. Na jednym z takich wydarzeń, w Bibliotece Głównej Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, firma PocketBook zaprezentuje swoją ofertę.

„Wyniki badania profilu e-czytelnika, które zrealizowaliśmy w zeszłym roku z firmą Virtualo, wskazują, że studenci stanowią jedną z najmniej licznych grup osób czytających elektroniczne książki”, wyjaśnia Maksym Zhelezniak, Szef Działu Sprzedaży PocketBook S.A. na obszar Europy Środkowej i Wschodniej. „Ponieważ jest to bardzo perspektywiczna populacja uznaliśmy, że nasza obecność na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie jest niezwykle ważna”.

Rezultaty uzyskane podczas kampanii „Nowoczesna strona czytania” wskazują na duży potencjał zbiorowości w wieku 18-24 lata (uczniowie ostatnich lat szkół średnich i studenci), ponieważ w badaniu czytelnictwa w Polsce okazało się, że właśnie w tej grupie przeważają czytelnicy regularni i intensywni.

„Bardzo cieszy nas fakt, że mamy tak doskonałą okazję bezpośredniego kontaktu ze studentami z Krakowa”, opowiada z entuzjazmem Maksym Zhelezniak. „W ostatni poniedziałek lutego serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych e-czytaniem na nasze stoisko w holu Biblioteki Głównej.
Z chęcią odpowiemy na pytania, wyjaśnimy zasadę działania czytników i przybliżymy ich zalety. Należą do nich poręczność, duża pamięć wewnętrzna mieszcząca do 2000 e-booków, ale przede wszystkim wyświetlacz E Ink, który umożliwia wielogodzinne czytanie bez szkody dla wzroku. To cechy, które na pewno docenią studenci”.  

Stoisko producenta czytników e-booków można odwiedzić 29 lutego b.r. w godzinach 9:00 – 15:00 w holu Biblioteki Głównej Uniwersytetu Pedagogicznego przy ul. Podchorążych 2 w Krakowie.

Źródło: PRcontext

Krzysztof Zemczak

Posted by Krzysztof Zemczak

Krzysztof jest założycielem serwisu eCzytelnik.com, od ponad czterech lat skutecznie propagujący nowoczesne czytelnictwo. Aktywny wolontariusz serwisu WolneLektury.pl w zakresie cyfryzacji tekstów. Członek W3C EPUB 3 Community Group, czynnie udzielający się w pracach rozwojowych formatu ePUB w wersji 3.x.

Dodaj komentarz