Menu Zamknij

Wyświetlacze firmy E Ink pojawią się też… na kosmetykach?

Texen Eink PCDE Ink i TEXEN ogłosili początek współpracy, która ma na celu wprowadzenie branży kosmetycznej na wyższy poziom, dzięki spersonalizowanym opakowaniom.

„Nasze partnerstwo z E Inkiem umożliwi naszym Klientom jako pierwszym personalizację cyfrowego opakowania” – powiedział Stéphane LESPRIT, TexenLab Innovation Manager – „Dzięki lekkiej, trwałej i niewymagającej zasilania technologii, moglibyśmy ulepszyć swoje opakowania bez konieczności zmieniania ich kształtu i konstrukcji, co w dodatku byłoby pierwszym takim rozwiązaniem w tej branży.”

Wykorzystując wyświetlacz o niskim zużyciu energii i wysokim kontraście firmy E Ink, TEXEN dąży do personalizacji opakowań kosmetyków. Wyświetlacze będą mogły w prosty sposób zostać zaktualizowane za pomocą aplikacji na smartfonie. Oczywiście przez wzgląd na zasadę działania e-papierowego wyświetlacza, opakowanie takie nie potrzebuje żadnego źródła energii. Dzięki wysokiemu stopniowi przejrzystości i elastyczności, E Ink może być rewolucją również dla całego rynku opakowań.

Spersonalizowane wiadomości można łatwo zawrzeć na opakowaniu dzięki integracji opakowania z wyświetlaczami korzystającymi z tej technologii. Klienci będą mogli bowiem za pomocą takiego wyświetlacza zostawić wiadomość i dane osoby, do której paczka ma dotrzeć.

Klienci dokonujący zakupu konkretnych kosmetyków, mogą również dowiedzieć się o produktach uzupełniających za pośrednictwem takiego niestandardowego opakowania. To rozwiązanie zatem będzie miało zbawienny wpływ nie tylko na odczucia klienta wobec konkretnej marki, ale zrewolucjonizuje również podejście do reklamy.

„Produkty i ich opakowania nadal dążą w kierunku cyfryzacji, zatem popyt na technologię e-papieru znacznie wzrasta” – mówi Hui Lee, dyrektor rozwoju biznesu w E Ink. Rozwiązanie jest już dostępne, a TEXEN przyjmuje już zamówienia od pierwszych Klientów.

Źródło: E Ink

Dodaj komentarz