Menu Zamknij

PocketBook Touch HD 2 teraz także w kolorze Ruby Red

PocketBook podtrzymuje tradycję rozszerzania oferty swoich modeli o kolejne kolory. Jakiś czas temu pisałem o wprowadzeniu koloru Ruby Red dla czytników i PocketBook Touch Lux 3 i PocketBook Touch HD. Teraz przyszła pora na godnego następcę ich ostatniego modelu – PocketBook Touch HD 2.

PocketBook Touch HD 2 pisałem już w ramach ostatnio wykonywanego testu. W nowej, rubinowej odsłonie nie zostały wprowadzone żadne zmiany w stosunku do testowanego przeze mnie egzemplarza w kolorze gustownego ciemnego brązu. Funkcjonalność, specyfikacja i obsługa Legimi pozostaje bez zmian. Co najważniejsze – również sugerowana cena producenta pozostaje taka sama i czytnik w obu kolorach możemy kupić już za 699zł.

Z ważniejszych informacji na temat tego modelu warto wspomnieć o wysokiej rozdzielczości ekranu (300dpi) w technologii E Ink Carta. Obsługuje 18 formatów plików tekstowych i MP3. Oferuje wstępnie zainstalowane słowniki, integrację z chmurą Dropbox i – standardowo – obsługę funkcji Send to PocketBook, która jest jedną z największych zalet czytników PocketBook.

Druga generacja Touch HD uzupełniona została o oświetlenie SMARTlight, które jest jednym z niewątpliwie najbardziej rewolucyjnych udogodnień, jeśli chodzi o wygodę korzystania z czytników. Pozwala ona na regulację temperatury barwy oświetlenia, niwelując efekt niebieskiego światła, co przydaje się podczas nocnych lektur.

Krótka prezentacja tego rozwiązania:

Zainteresowanych szczegółowymi możliwościami modelu Touch HD 2, zachęcam do zapoznania się z testem, do którego odnośnik znajdziecie w pierwszym akapicie tego artykułu. Warto również poznać – poza obejrzeniem prezentacji – szczegółowy opis udoskonalonego oświetlenia w tym modelu, do którego linkuję w poprzednim akapicie. Wspomnę przy okazji, że funkcja SMARTlight pojawiła się również w od niedawna sprzedawanym na polskim rynku modelu PocketBook InkPad 3.

Specyfika wypuszczania na rynek kolejnych kolorków sprawia, że widać w działaniach PocketBook otwarcie się na użytkowników również pod kątem estetycznym. Poza samymi technikaliami, producent nie ogranicza czytelników do korzystania wyłącznie z czarnych i białych urządzeń. Pamiętamy również o niedawno wydanym PocketBook Touch Lux 3 w kolorze złotym, który być może również zagości w innych modelach, niekoniecznie wiążąc się wyłącznie z wielkimi okazjami 😉

Czy podoba Ci się kolor Ruby Red?

View Results

Loading ... Loading ...

Leave a Reply

%d bloggers like this: