PocketBook Touch HD 2 teraz także w kolorze Ruby Red

PocketBook podtrzymuje tradycję rozszerzania oferty swoich modeli o kolejne kolory. Jakiś czas temu pisałem o wprowadzeniu koloru Ruby Red dla czytników i PocketBook Touch Lux 3 i PocketBook Touch HD. Teraz przyszła pora na godnego następcę ich ostatniego modelu – PocketBook Touch HD 2.

PocketBook Touch HD 2 pisałem już w ramach ostatnio wykonywanego testu. W nowej, rubinowej odsłonie nie zostały wprowadzone żadne zmiany w stosunku do testowanego przeze mnie egzemplarza w kolorze gustownego ciemnego brązu. Funkcjonalność, specyfikacja i obsługa Legimi pozostaje bez zmian. Co najważniejsze – również sugerowana cena producenta pozostaje taka sama i czytnik w obu kolorach możemy kupić już za 699zł.

Z ważniejszych informacji na temat tego modelu warto wspomnieć o wysokiej rozdzielczości ekranu (300dpi) w technologii E Ink Carta. Obsługuje 18 formatów plików tekstowych i MP3. Oferuje wstępnie zainstalowane słowniki, integrację z chmurą Dropbox i – standardowo – obsługę funkcji Send to PocketBook, która jest jedną z największych zalet czytników PocketBook.

Druga generacja Touch HD uzupełniona została o oświetlenie SMARTlight, które jest jednym z niewątpliwie najbardziej rewolucyjnych udogodnień, jeśli chodzi o wygodę korzystania z czytników. Pozwala ona na regulację temperatury barwy oświetlenia, niwelując efekt niebieskiego światła, co przydaje się podczas nocnych lektur.

Krótka prezentacja tego rozwiązania:

Zainteresowanych szczegółowymi możliwościami modelu Touch HD 2, zachęcam do zapoznania się z testem, do którego odnośnik znajdziecie w pierwszym akapicie tego artykułu. Warto również poznać – poza obejrzeniem prezentacji – szczegółowy opis udoskonalonego oświetlenia w tym modelu, do którego linkuję w poprzednim akapicie. Wspomnę przy okazji, że funkcja SMARTlight pojawiła się również w od niedawna sprzedawanym na polskim rynku modelu PocketBook InkPad 3.

Specyfika wypuszczania na rynek kolejnych kolorków sprawia, że widać w działaniach PocketBook otwarcie się na użytkowników również pod kątem estetycznym. Poza samymi technikaliami, producent nie ogranicza czytelników do korzystania wyłącznie z czarnych i białych urządzeń. Pamiętamy również o niedawno wydanym PocketBook Touch Lux 3 w kolorze złotym, który być może również zagości w innych modelach, niekoniecznie wiążąc się wyłącznie z wielkimi okazjami 😉

Czy podoba Ci się kolor Ruby Red?

View Results

Loading ... Loading ...
Krzysztof Zemczak

Posted by Krzysztof Zemczak

Krzysztof jest założycielem serwisu eCzytelnik.com, od ponad czterech lat skutecznie propagujący nowoczesne czytelnictwo. Aktywny wolontariusz serwisu WolneLektury.pl w zakresie cyfryzacji tekstów. Członek W3C EPUB 3 Community Group, czynnie udzielający się w pracach rozwojowych formatu ePUB w wersji 3.x.

Dodaj komentarz